Cochołów noclegi, pokoje, pensjonaty

Noclegi w Chochołowie

Chochołów to miejscowość  turystyczna na Podhalu . To żywy skansen budownictwa regionalnego, zabytek klasy zerowej odwiedzana przez  turystów z całej Europy. Drewniane chałupy  zbudowane w starym podhalańskim stylu, pochodzą z przełomu XVIII i XIX wieku i zostały uznane przez UNESCO. Ze względu na tak cenną przestrzeń kulturową, nadzorem konserwatorskim objęty jest plan zagospodarowania architektonicznego Chochołowa.

Chochołow noclegi położone w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Bliskość górskich szlaków, stoków narciarskich, basenów termalnych i wielu innych atrakcji turystycznych sprawia, że warto nas odwiedzić tą miejscowość o każdej porze roku.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się termy, widokowe trasy spacerowe oraz malownicze górskie szlaki.

Chochołów jest ważnym ośrodkiem twórczości ludowe, takiej jak: zdobnictwo w drewnie, kowalstwo i zdobnictwo metalu, malarstwo na szkle oraz hafciarstwo.  W latach 1853-1866, na miejscu drewnianej świątyni z XVII w., wzniesionokościół parafialny pod wezwaniem św. Jacka. Wewnątrz neogotyckiej świątyni: freski Walerego Eliasza z 1871 r., dwa obrazy Wojciecha Eliasza oraz obraz Św.
Muzeum Powstania Chochołowskiego w Chocholowie. Jest Oddziałem Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Noclegi Chochołów to Piękna panorama Tatr, łąki, las, czyste górskie powietrze sprawiają jest doskonałym miejscem do wypoczynku. Dobrze rozwinięta komunikacja  pozwala bez przeszkód dotrzeć do centrum miasta, jak również do wielu szlaków turystycznych np. do Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej, na Kasprowy Wierch, Giewont, do Morskiego Oka.
Cochołów tanie noclegi położone u podnóża Tatr wzniesienia, przez które przebiega czerwony szlak turystyczny im. Powstania Chochołowskiego.

Chochołow noclegi blisko term Odwierty wykonane w Chochołowie potwierdzają istnienie dużych zasobów wód geotermalnych. Znaduje się tu również przejście graniczne ze Słowacją Chochołów-Sucha Hora. Natomiast do Zakopanego – przez Chochołów i Witów – prowadzi jedna z najpiękniejszych widokowo tras Podhala.  Z Cochołowa można wybrać sie na pieszą wycieczkę na górę Ostrysz. Mieszkańcy chętnie wynajmują gościom izby,  gastronomię i serwują regionalne potrawy.

Chochołów noclegi z wyżywieniem oferuje dużo miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4 i 5 osobowych, część pokoi posiada balkon z widokiem na Piękną panoramę Tatr. Obiekty serwują domowe posiłki w czasie dogodnym dla gości.
Organizują kolonie, ferie, zielone szkoły, kuligi, ogniska, pieczenie barana.
Wieczorne tradycje biesiady przy muzyce pozwolą lepiej poznać folklor i zwyczaje górali.

noclegi Chochołów

Możliwość komentowania jest wyłączona.