Jastrzębia Góra

góry

swietokrzyskie

krajobraz

turysta

wypoczynek

Jastrzębia Góra noclegi – północna część miasta Władysławowo, tworząca jednostkę pomocniczą. Najbardziej wysunięta na północ jednostka osadnicza Polski. W okresie letnim stanowi dzielnicę turystyczną z trzema kąpieliskami.

noclegi Jastrzębia Góra znajduje się nad Morzem Bałtyckim, w północno-zachodnim krańcu Pobrzeża Kaszubskiego. Stanowi północną część Miasta Władysławowo. Jednostka pomocnicza graniczy od wschodu z osiedlem Rozewie, od południa z sołectwem Tupadły, a od zachodu przy samym wybrzeżu z sołectwem Ostrowo.

Charakterystyczna rzeczą dla Jastrzębiej Góry jest wybrzeże klifowe. W zachodniej części nadbrzeże dochodzi do wysokości 33,2 m n.p.m.[3] We wschodniej części Jastrzębiej Góry znajduje się wąwóz Lisi Jar o długości ok. 350 m.

Południowo-zachodnią granicę Jastrzębiej Góry stanowi struga Czarna Woda.

Pas wybrzeża Jastrzębiej Góry stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego (na północ od drogi nr 215 i las na północ od Czarnej Wody). Niezabudowany obszar nadbrzeża Jastrzębiej Góry oraz tereny przy ulicach: Żarnowcowej, Puckiej, Drodze Rybackiej stanowią część specjalnego obszaru ochrony siedlisk Kaszubskie Klify. Ponadto mały wycinek terenu nad Czarną Wodą jest częścią Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Jastrzębia Góra – jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok Jastrzębiej Góry, będącej najdalej na północ wysuniętą częścią Polski, przyciąga co roku tysiące turystów. Wart uwagi jest wyjątkowo malowniczy, wysoki klif, stale rzeźbiony przez morskie fale. Jastrzębia Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości takich jak: Rozewie, Karwia, Władysławowo i słynące z ciszy i spokoju Dębki. Jastrzębia Góra czeka na ciebie przez cały rok… Zapraszamy na wczasy w Jastrzębiej Górze

gliczarów dolny noclegi, Darłówko noclegi tanie, noclegi w Kościelisku, noclegi Łagów, noclegi Nałęczów

Możliwość komentowania jest wyłączona.