O Karpaczu słów kilka

Karpacz to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa w Karkonoszach, położona u podnóża Śnieżki, nad rzeką Łomnicą; granice miasta obejmują także najwyższą partię Karkonoszy ze Śnieżką (1602 m npm). Ze względu na swe położenie i walory środowiska geograficznego Karpacz jest ośrodkiem sportowo – rekreacyjnym zarówno zimą jak i latem. Znajduje się tu około 11,5 tys. stałych miejsc noclegowych w kwaterach prywatnych, hotelach, pensjonatach, domach wczasowych, schroniskach i na campingach. Z Karpacza wychodzi wiele szlaków turystycznych wśród nich najbardziej uczęszczana trasa na Śnieżkę, na szczycie której znajduje się barokowa Kaplica Św. Wawrzyńca, schronisko oraz stacja meteorologiczna.

W pobliżu obiektów noclegowych znajdują się liczne atrakcje karkonoskiego regionu:
– wiele szlaków turystycznych.
– wyciąg krzesełkowy na Kopę
– oświetlony i naśnieżany duży i mały wyciąg narciarki z rodzinnymi kanapami
– całoroczny tor saneczkowy Alpine Coaster
– Świątynia Wang
– aquapark, lodowisko, dyskoteka w Hotelu Gołębiewski
– miejsce anomalii grawitacyjnej
– młynek miłości

Karpacz to  miasto w powiecie jeleniogórskim na wysokości od 480 do 885 m n.p.m., u stóp Śnieżki (w dolinie rzeki Łomnicy
W latach 1945-1954 siedziba wiejskiej gminy Karpacz. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
W Karkonoszach znajdują się doskonałe tereny do uprawiania sportów, tj turystyki pieszej i rowerowej, kolarstwa górskiego, narciarstwa zjazdowego i biegowego, zybownictwa i paraglidingu.

Noclegi w centrum Karpacza blisko do Deptaka 150  a jednocześnie w zacisznym miejscu wśród zieleni, nad potokiem „Bystrzyk”, blisko szlaków turystycznych i Karkonoskiego Parku Narodowego. Pokoje są wygodne,z łazienkami, z dostępem do kuchni lub aneksem kuchennym w pokoju, z TV i wifi.

Noclegi w małej miejscowości to gwarancja ciszy i spokoju oraz łatwy dostęp do atrakcji. W pobliżu jest szereg stoków narciarskich oraz szlaków turystycznych. Położenie, klimat, zabytki oraz bogata historia miasteczka sprawiają, że jest to jeden z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych zakątków naszego kraju.

kwatery Tylicz, noclegi mazury blisko jeziora, Pieniny noclegi, noclegi Jastrzębia Góra , Darłowo noclegi domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.