Podróże po sonosferze (II)

Zapraszamy na koncert „Podróże po sonosferze (II)”, który odbędzie się 4 września 2014 (czwartek), o godz. 18.00 w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Kasprusie 19. Wstęp wolny! Białka Tatrzańska noclegi zaprasza.

Podczas koncertu wystąpią:

Mariusz Pędziałek – obój
Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa
Renata Żełobowska-Orzechowska – fortepian
Małgorzata Janicka-Słysz – słowo o muzyce

W programie:

Karol Szymanowski (1882-1937), Etiuda b-moll op 4 nr 3
opracowanie na obój, harfę i fortepian

Witold Lutosławski (1913-1994), Trzy fragmenty na obój i harfę
I Magia
II Odys na Itace
III Presto

Camille Saint-Saëns (1835-1921), Sonata na obój i fortepian op. 166
I Andantino
II Allegretto
III Molto Allegro

Jacques Ibert (1890-1962), Fantasie na harfę solo

Bernard Andres (ur. 1941), Algues na obój i harfę

David Watkins (ur. 1939), Fire Dance na harfę solo

Manuel de Falla (1876-1946), Danza Ritual del Fuego na fortepian solo

Pedro Iturralde (ur. 1929), Suite hellenique na obój i fortepian
I Kalamatianos
II Funky
III Valse
IV Kritis
V Kalamatianos

Agnieszka KACZMAREK-BIALIC – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie harfy prof. Bogu-miły Lutak-Modrinić (dyplom z wyróżnieniem) oraz Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy), gdzie studio-wała pod kierunkiem Ursuli Holliger. Brała udział w między-narodowych kursach interpretacji muzyki harfowej prowadzonych przez takie znakomitości jak C. Michael, U. Holliger, S. McDonald czy E. Szmyt. Stypendystka fundacji Helene-Rosenberg-Stiftung (Freiburg) oraz Alfred-Toepfer-Stiftung (Hamburg). Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. w Bratysławie („Melos-Etos”), Warszawie („Warszawska Jesień”), Krakowie (Forum Młodych Kompo-zytorów, Niemiecko-Polskie Sympozjum Harfowe), Wrocławiu („Musica Polonica Nova”) czy Katowicach (Międzynarodowy Festiwal Harfowy). Występowała jako solistka z Kammerorchester Freiburg, Kammerorchester Bad-Krozingen, Johannis Kantorei Frankfurt, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i Śląską Orkiestrą Kameralną. Dokonała prawykonań utworów kameralnych i solowych. Od 2003 jest harfistką Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Mariusz PĘDZIAŁEK – studiował w klasie oboju w PWSM w Krakowie. Umiejętności doskonalił pod kierunkiem Lothara Kocha w Sion (Szwajcaria). Jest koncertmistrzem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, członkiem Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”, Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektro-akustycznej, Towarzystwa im. W. Lutosławskiego. Koncertuje w kraju i za granicą z wybitnymi dyrygentami (m.in. A. Duczmal, J. Krenz, J. Maksymiuk), instrumentalistami (N. Kennedy, K. Kenner, G. Turnau, J. Śmietana) oraz orkiestrami (Amadeus, Aukso, Sinfonia Varsovia i in.). Brał udział w tournée N. Kennedy’ego po Niemczech i Austrii (2004, 2010). W 2006 był docentem Międzynarodowej Akademii Nowej Kompozycji i Audio-Art Avantgarde Tirol w Seefeld. Nagrywał dla Polskiego Radia i licznych firm fonograficznych. Autor i wykonawca muzyki teatralnej i filmowej. Odznaczony m.in. Odznaką Zasłużony Działacz Kultury i Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Renata ŻEŁOBOWSKA-ORZECHOWSKA – pianistka i kameralistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Ludwika Stefańskiego. Laureatka XII Pianistycznego Konkursu Stypendialnego im. F. Chopina oraz konkursów wykonawstwa muzyki kameralnej. Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą (Szwecja, Włochy, Austria, Korea), występując z wybitnymi muzykami (G. Deplus, M. Wolf, K. Danczowska, T. Głąbówna, K. Szostek-Radkowa. Uczestniczy w międzynarodowych kursach mistrzowskich i festiwalach. Występowała z orkiestrami Filharmonii w Krakowie, Szczecinie i Kielcach. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz firmy fonograficznej EMI. Wraz z wiolonczelistką Dorotą Imiełowską nagrała płytę Valse Sentimentale. Jako adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie prowadzi klasę kameralistyki. Od 2005 jest kierownikiem muzycznym cyklu koncertów dla dzieci organizowanych przez Filharmonię Krakowską. W 2011 otrzymała Odznakę „Honoris Gratia”, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa osobom szczególnie zasłużonym dla miasta.


Możliwość komentowania jest wyłączona.