W stronę Zamościa

Pod takim hasłem trwa plener malarski dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” i Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” w Roztocze noclegi

– Takie zajęcia to ciekawa forma spędzania wolnego czasu – mówi 18-letnia Adriana Gładysz, absolwentka Liceum Plastycznego, uczestniczka zajęć. Młodsze dzieci, jak Paulina, Natalia, Wiktoria czy Mateusz, przyznają, że „dobrze się bawią”, „fajnie im się tworzy na świeżym powietrzu” i dodają, że „Zamość jest bardzo ładny”.

Organizatorzy nosili się z pomysłem organizacji takich zajęć od dawna. Koło plastyczne w Okrąglaku jest prowadzone od 10 lat i ciągle zdobywa nagrody. W ubiegłym roku kilkoro wychowanków było nawet w Hong-Kongu. Teraz możliwe jest rozwijanie talentów młodych ludzi na zajęciach plenerowych.

– Zajęcia są możliwe dzięki darowiźnie Wernera Szmidta ze Schwaebisch Hall – mówi Dorota Nowosad, koordynator działalności społeczno-kulturalnej SM im. Jana Zamoyskiego.- Za te pieniądze dzieci mają wszelkie przybory plastyczne oraz zapewnione posiłki podczas zajęć. W przyszłym roku planujemy zaprosić również młodzież z zagranicy, bo w tym roku nie mogli oni do nas dotrzeć – wyjaśnia Dorota Nowosad.


Możliwość komentowania jest wyłączona.