Wczasy w Polańczyku

Jeśli jechać w Bieszczady to z pewnością nie można przeoczyć jednej z najbardziej znanych miejscowości. Polańczyk bo o nim mowa, jest usytuowany malowniczo wśród bieszczadzkich lasów tuż nad Solińskim Jeziorem. Wymarzone miejsce na wypoczynek, dla lubiących tamtejszą przyrodę i klimat nieco dzikich terenów. Łączy w sobie uzdrowisko tętniące życiem w sezonie i miejscowość pełną ciekawych leśnych zakątków. Szczególnie zabytki Polańczyka tak typowe dla całej bieszczadzkiej przestrzeni kulturowej, cieszą oko turystów.

Poza cerkwiami, kościołami i kapliczkami jest tam wiele budzących ciekawość miejsc. Dobrze rozwinięta baza gastronomiczna Polańczyka zapewnia smakołyki regionalnej kuchni. Toteż nikt nie będzie głodny a być może uda się posmakować potraw łemkowskich. Największym atutem Polańczyka jest jego położenie, korzystne ze względu klimatycznego jak i krajobrazowego. Samo serce Bieszczad, w niedalekiej odległości od Solińskiego Zalewu, toteż pogoda w Polańczyku jest wymarzona na zdrowotny wypoczynek. Tworzy się tam bowiem sprzyjający mikroklimat. Miejscowość posiada status uzdrowiska od 1999 roku.

Bieszczady domki, Pieniny domki do wynajęcia, noclegi mazury, Piwniczna Zdrój noclegi domki, Białka Tatrzańska tanie noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.