Zapraszamy na Dni Mrągowa

W dniach 4-6 lipca odbędą się tegoroczne DNI MRĄGOWA. Na mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji. Gorąco zapraszamy na trzy dni imprez na Placu Unii Europejskiej, w amfiteatrze nad jeziorem Czos oraz w CKiT. Mrągowo noclegi zapraszają.

Obchody Dni Miasta rozpoczniemy w CKiT otwarciem wystawy malarstwa Mrągowianina – Jana Żdańca oraz premierowym pokazem filmu „Kładka”, realizowanego na ulicach Mrągowa w reżyserii Michała Bartoszewicza. Na placu Unii Europejskiej wystąpi tego dnia charyzmatyczna artystka Renata PRZEMYK.

Sobotni program będzie miał charakter rodzinny. Grupa wesołych klaunów zaprosi dzieci do wspólnej zabawy plenerowej. Clownada, ogromne bańki, zabawy z liną, piłką, turniej rycerski, baloniki czy KLOCKOLOGIA to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez grupę MAGOYA i Teatr Światła. Bibliotekka Miejska zaprosza na spotkania z lokalnymi literatami, a także na loterię fantową w ramach PLENEROWEJ BIBLIOTEKI. W zwązku z 250 rocznicą urodzin patrona naszego miasta zapraszamy do udziału w quizie pod hasłem „Mrongowiusz – ten, który dał imię mojemu miastu”. Ponadto udowodnimy, że nauka i zabawa mogą iść ze sobą w parze! W ramach Spektaklu Gwiazd razem z Radiem ZET Gold na pl. Unii Europejskiej powstanie gwiezdne miasteczko, w którym zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia techniki prezentacji nieba pod kopułą planetarium oraz kulisy pracy dziennikarskiej. Dzieci i młodzież wezmą udział w Konkursie wokalnym „To mi w duszy gra” realizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem SUKCES. Swój repertuar zaprezentują także Orkiestra Dęta Mrongovia oraz Chór Kamerton. Przeboje muzyki polskiej i światowe usłyszymy w wykonaniu zespołu Peace Maker.

Głównym punktem programu będzie koncert popularnych gwiazd w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Wystąpią Ewelina LISOWSKA, Rafał BRZOZOWSKI z towarzyszeniem zespołów. Bilety na koncert do nabycia w CKiT.

W niedzielę odbędzie się 10. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artstycznego oraz 5. Festyn Średniowieczny GOTHICUM realizowany we współpracy z Rotą Zaciężną Strażnicy Sensburg. Wystąpią kapele regionalne a cały deptak wypełnią regionalni plastycy i rękodzielnicy prezentujący swoje prace. Spośród nich wybrana zostanie najciekawsza praca w konkursie na tegoroczną Pamiątkę z Warmii i Mazur. W ramach kiermaszu będzie można nabyć ciekawe wyroby artystyczne. Tego dnia statuetkami wyróżnieni zostaną zasłużeni mieszkańcy Mrągowa. A takze w plenerowej galerii „Mrągowo – wyrzeźbione miasto” otwarte zostaną dwie nowe rzeźby. Wernisaż uświetni występ zespołu Mrongovia Brass. Całość zakończy koncert uznanej grupy folkowej ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA.


Możliwość komentowania jest wyłączona.